Манчестър Юнайтед допусна изненадваща загуба с 2:3 от Йокохама Маринърс. Контролата на стадиона в Йокохама бе част от предсезонното турне на английския шампион. Маркиньос откри още в 30-ата секунда за домакините, Джеси Лингард изравни 19-ата като довкара отблизо, а в 31-ата Таширо си вкара автогол и Юнайтед се оттегли на почивка с гол аванс. През втората част обаче Фабио изравни бързо с глава в 49-ата, а три минути преди да изтече редовното време Йошихито Фуджита донесе малко очаквана победа на своя тим. За Дейвид Мойс това е втора загуба в първите му 3 мача начело на Юнайтед след поражението с 0:1 от Синга и успеха с 5:1 над сборен отбор на Австралия. Дейвид Мойс заложи на силен стартов състав, в който личаха имената на Де Хеа, Фабио, Джоунс, Евра, Андерсон, Клевърли, Заха и Ван Перси. Въпреки това срещата започна много лошо за 20-кратния шампион на Англия. Де Хеа спаси удар в първата атака, но Маркиньос използва лошо изчистване и се разписа за 1:0. В 13-ата минута Накамура опита да вкара директно от корнер и преодоля Де Хеа, но младата звезда на Юнайтед Аднан Янужай изчисти с глава от голлинията. Маркиньос също пропусна да удвои преднината и от чиста позиция видя как Де Хаа с крак изчисти изстрела му. Юнайтед играеше доста лежерно, но успя да изравни с една от първите си опасни атаки. При една контра „дяволите” имаха числен превес, Заха центрира от фланга за Ван Перси, неговият опит беше блокиран, но топката спря услужливо на пътя на Джеси Лингард и халфът не сбърка от 5-6 метра за 1:1 в 19-ата минута. Половин час игра бе изминал, когато Йокохама си отбеляза много нелеп автогол. Янужай центрира високо от пряк свободен удар, вратар и нападатели се разминаха с топката, но на задната греда Масакузу Таширо вместо да чисти, реши технично да си спре топката, тя отскочи от крака му и бавно се търкули зад голлинията, въпреки че той я изчисти. Съдията правилно прецени, че топката е във вратата с целия си обем и зачете гол за 2:1 в полза на Юнайтед. Втората част започна със страхотен пропуск на Джони Еванс.