Рома победи Верона с класическото 3:0 във втория кръг на Серия А и записа втори пореден успех. Адем Ляич се разписа в дебюта си за „вълците”, Миралем Пянич вкара много красиво попадение, а Дългас Майкон също бе точен за класиката, като и трите попадения паднаха след почивката. Николай Михайлов беше на резервната скамейка за Верона, но така и не се появи в игра. Вратата на гостите пазеше бразилецът Рафаел. И двата отбора стартираха с победи в първия кръг. Рома надви Ливорно с 2:0 като гост, а Верона изненада Милан с 2:1. Кевин Строотман и Жервиньо правеха дебют и почнаха като титуляри за тима на Руди Гарсия. Верона имаше 6 поредни загуби от Рома като гост и тази вечер записа поражение №7. Флоренци трябваше да зарадва 39 000 на „Олимпико” преди да са изминали две минути, но след като Де Роси го изведе на чиста позиция, той стреля покрай вратата. Рафаел изби шут на Пянич покрай гредата, а после отрази и далечен опит на Де Роси.