Първата среща във Варна завърши 0:0, а по всичко изглеждаше, че резултатът ще се повтори и в реванша, след като домакините така и не успяха да преодолеят защитата на варненци в редовното време.

"Канарчетата" все пак стигнаха до скъпоценен победен гол в 90-та минута, когато Артур Енрике свали топката с глава за Луис Педро, който нямаше проблем да се разпише на празна врата.

Възпитаниците на Георги Иванов се опитаха да отговорят в оставащите минути, но не успяха и в крайна сметка "Ботев" се класира за следващата фаза на турнира.

В другия мач, който се игра по същото време "Черноморец" допусна срамна загуба у дома с 0:1 от "Монтана", но с общ резултат 3:2 за "акулите" продължават напред за Купата на България.