Интер победи Удинезе в мач от 19-ия кръг на Серия А. Двубоят се проведе на стадион „Фриули” и завърши при резултат 2:1. Съперниците предложиха качествен и изпълнен с интересни положения сблъсък. Това бе четвърта поредна победа за тима.    В герой за „нерадзурите” се превърна хърватският национал Иван Перишич. Той вкара и двата гола. Точен за Удинезе бе Якуб Янкто, който откри резултата.   С този успех Интер събра 33 точки и се изравни с градския си съперник Милан. Удинезе има 25 на 10-ото място.   Резултатът бе открит в 17-ата минута. Тогава Самир напредна в половината на Интер, увлече към себе си няколко защитници и пусна към Янкто, който с мощен удар в наказателното поле не остави шансове на Ханданович.   Малко след това Де Паул завърши с плътен удар хубава атака на домакините, но ударът му се отби от гредата.