Пари Сен Жермен постигна инфарктна, но жизненоважна победа с 3:2 като гост на 15-ия Метц и така се изравни на върха по точки с Монако, макар и с мач повече от „монегаските”. ПСЖ водеше комфортно с два бързи гола на Кавани и Матюиди в 33-ата и 36-ата минута, но Метц осъществи шокиращ обрат до 2:2 с попадения на Жуфре и Диабате в последния четвърт част и се наложи Блес Матюиди отново да се превръща в герой с гол с глава в добавеното време. Метц беше взел само точка от предишните си три мача и имаше аванс от 5 пред опасната зона преди този мач. ПСЖ бе записал пет поредни победи над този съперник и гонеше общо осми пореден успех далеч от дома. Шампионите изцяло доминираха, но им липсваха головите положения срещу много прибрания домакин. Лукас Моура направи първия голям пропуск в 24-ата минута след центриране на Максуел, който ще дойде през юни в България за мача на Бербатов и Фиго. В първия половин час ПСЖ имаше топката в 86% от времето и най-сетне резултатът бе открит в 33-ата минута след ново центриране на Максуел от фланга, което този път беше намерено добре с глава от Единсон Кавани за 30-ия му гол в Лига 1 през сезона. Три минути по-късно пак Максуел проби отляво и подаде на Матюиди, който вкара в средата за 2:0. ПСЖ беше спечелил всички 11 мача, в които бе повел в първенството този сезон и явно това успокои Унай Емери, който след почивката извади Ди Мария и Лукас Моура. За Метц в игра влезе Ян Жуфре в 76-ата минута.