Възпитаниците на старши треньора Ивайло Петев бяха по-добрия тим на терена почти през целия мач и съвсем заслужено стигнаха до победата. Първото полувреме на срещата предложи доста интересни моменти пред двете врати, но въпреки това резултатът се запази без голове, информира Гонг.

Марселиньо пропусна на два пъти удобни положения, а в 35-ата минута Иван Стоянов не успя да преодолее вратаря на гостите, останал сам срещу него. Още в следващата си атака Лудогорец стигна до дузпа, след като Миро Иванов бе спънат в наказателното поле. Зад топката застана Светослав Дяков, който обаче стреля в напречната греда и топката излезе в аут.

Веднага след подновяването на играта след почивката, домакините поведоха след точен изстрел на Марселиньо, който се реваншира за пропуските си пред първото полувреме. Нападателят бе намерен отлично в наказателното поле на Динамо, овладя добре и с премерен удар от точката на дузпата не остави шансове на румънския страж.

Изравняването на резултата дойде в 67-ата минута, когато след грешка в отбраната на Лудогорец, топката бе подадена към Мариуш, който с глава от три метра направи 1:1. Победата за Лудогорец осигури резервата Кристиан Кабаселе, който в заключителните секунди на мача бе изведен сам срещу вратаря и с лекота успя да го прехвърли за крайното 2:1
Мачът бе дебютен за Кабаселе с фланелката на Лудогорец.