Манчестър Сити и Арсенал завършиха наравно 0:0 в дербито между два от трите замесени в битката за титлата отбори.

Реми, от което победител се оказа третият участник в тази заплетена битка - Ливърпул, който с оглед победата си по-рано днес, успя да увеличи аванса си на върха.

Така при оставащи девет кръга до края на сезона, Ливърпул е на върха с 67 точки, Арсенал е втори с 65, а шампионът Манчестър Сити е трети с 64.

А истината е, че огромният залог и голямото надлъгване на "Етихад" доведе до мач, в който Сити и Арсенал не създадоха кой знае колко голови положения.

Манчетър Сити очаквано бе доста по-активният тим, особено през втората половина на второто полувреме, но "гражданите" така и не намериха път към вратата на "артилесристите".

Арсенал от своя страна имаше няколко опасни контраатаки, но също не успя да ги изиграе по най-добрия начин, с което сякаш логично този така важен мач завърши без голове.

Със сигурност неутралните фенове не получиха шоуто, което очакваха, но пък и бъдете сигурно, че всеки един фен на Ливърпул е бил безкрайно щастлив от двете нули на таблото, които не се промениха от първата до последната минута.

В доста моменти от мача изглеждаше, че и Арсенал няма нищо против да си тръгне с точка от "Етихад", което вероятно е влизало в предварителния план на Артета.

Така от днес Ливърпул вече има лек аванс в тройния възел на върха, но всеки кръг до края на сезона във Висшата лига обещава да е изключително интригуващ и с огромен залог за всеки един от тези три отбора.