Гол 66 секунди след началото на мача на Кирил Десподов поведе ПАОК към успех, който може да се окаже с ключово значение в битката за титлата.

"Орлите" от Солун спечелиха изключително важното гостуване на Панатинайкос с 3:2, запазвайки лидерската си позиция в гръцкия елит.

А Десподов имаше ключово значение в това дерби, защото превърна още първата атака на ПАОК в гол.

Таблото на стадиона показваше точно минута и шест секунди, когато Десподов достигна до топката около точката за изпълнение на дузпа и доста ефектно с външен фалц я прати във вратата.

Панатинайкос все пак успя да изравни, преди в 37-ата минута Томас отново да зиведе ПАОК напред.

Кирил Десподов остана на терена до 61-ата минута, когато бе заменен от сръбския национал Андрия Живкович, а в мача паднаха нови две попадения.

В последната минута от редовното време Паласиос игра умишлено с ръка в наказателното поле, което означаваше червен картон и дузпа за ПАОК.

Щефан Шваб превърна наказателния удар в гол за 3:1, а в даденото от съдията продължения Бернард оформи крайното 3:2.

Така ПАОК има 60 точки, с една поведе от АЕК и три повече от Олимпиакос, които играят помежду си по-късно тази вечер. С това и двата тима ще имат мач повече в актива си от Десподов и компания.