Ливърпул продължава по график по пътя към титлата и свърши своята работа в заплетения троен възел на въха във Висшата лига.

Мърсисайдци победиха Брайтън с 2:1 у дома, като по този начин ще наблюдават спокойно започващото минути по-късно дерби между Манчестър Сити и Арсенал.

Към момента Ливърпул е лидер с 67 точки. Три повече от Арсенал и четири повече от Сити, като още тази вечер поне един, а може би и двата конкурента на мърсисайдци ще загубят точки.

Следобедът за момчетата на Клоп на "Анфийлд" не бе от най-спокойните, защото "чайките" дадоха сериозен отпор, а освен това откриха резултата още във втората минута.

Мощен шут на Дани Уелбек, като бившият английски национал не скри огромната си радост. Съвсем очаквано за юноша на Манчестър Юнайтед, играл също така и в Арсенал, за когото при всички положения гол в дома на врага е нещо специално.

Ливърпул обаче успя да се върне в мача още преди да са изминали и 30 минути игра. Топката не бе изчистена добре след корнер, а от грешката на Велтман се възползва хитрият Луис Диас, който се разписа за 1:1.

Футболът след изравняването бе страхотен. Както Брайтън, така и Ливърпул имаха своите шансове за нов гол, а до такъв стигнаха домакините в 65-ата минута.

Снимка: Getty images

Собослай пусна страхотен пас към Салах, който се озова на метри от вратаря и нямаше проблем с това на прати топката в мрежата за 2:1.

Това се оказа и крайният резултат, но Ливърпул трябваше да трепери до края на мача. Наложи се и вратарят Келъхър да се намесва решително.

Труден мач, но най-важното за мърсисайдци са трите точки, които ще донесат аванс пред поне един от преследвачите на тима.