"Байерн" (Мюнхен) по далеч по-приятен повод се сети за обрата на "Манчестър Юнайтед" във финала на Шампионската лига през 1999-а, когато загуби с 1:2 с два късни гола.

Другият клуб от този град - "Сити", също сътвори обърна баварците, но в контролна среща. "Гражданите" победиха с 3:2 на "Хард Рок Стейдиъм" в Маями, след като изоставаха с 1:2 на полувремето.

Нико Ковач и Пеп Гуардиола заложиха на смесица от опитни класни футболисти и млади таланти, но бившето крило на "Монако" Бернардо Силва направи разликата с две попадения.

Това бе втора поредна загуба за "Байерн" в контролите след тази с 0:2 срещу "Ювентус" преди три дни.

Снимка: АП/БТА

Тимът поведе в 15-а минута, когато Рафиня центрира и 19-годишният Меритан Шабани с глава прониза вратата на Клаудио Браво.

В 24-а минута резултатът вече бе 2:0. Добре познатата комбинация Рибери-Робен проработи отново и холандецът отбеляза.

След това обаче дойдоха минутите на "Сити". В продължението на първата част Бернардо Силва вкара фантастично попадение от границата на наказателното поле - 1:2.

Изравняването дойде в 51-а минута. Свен Улрайх спаси удар отдалеч, но при добавката младият Лукас Нмеча вкара за 2:2.

"Гражданите" продължиха да натискат и в 70-а минута Бернардо донесе победа след удар между двама бранители в червено.

За "Сити" следва мач с "Челси" за Суперкупата на Англия, който е на 5 август. "Байерн" ще играе контрола с "Манчестър Юнайтед" в същия ден.