"Ливърпул" даде поредната си заявка, че ще е сред конкурентите за спечелване на Висшата лига, макар и в контролна среща.

Най-голямото съперничество в английския футбол - това с "Манчестър Юнайтед", се игра на стадион "Ан Арбън" в Мичиган пред 100 хиляди души и мърсисайдци отнесоха съперника си с 4:1.

Снимка: АП/БТА

Шоуто бе страхотно и не липсваха фантастични голове, но притесненията за Жозе Моуриньо са налице.

Той заложи на не малко титулярни футболисти, сред които Ерик Байи, Хуан Мата, Андер Ерера и Алексис Санчес. От пейката се включиха и други играчи, които ще задават темпото в клуба, но без успех в този мач.

За състава на Юрген Клоп шоуто открадна новото попълнение Джерджан Шакири, който вкара със странична ножица и даде асистенция. Два от головете на победителите бяха от дузпи.

Само преди дни "Ливърпул" победи и "Манчестър Сити" и дава заявка за силна тазгодишна кампания.

Резултатът бе открит в 27-а минута. Салах беше фаулиран от Деметри Мичъл и Садио Мане вкара отсъдената дузпа.

Само четири минути по-късно обаче "Юнайтед" изравни. Андреас Перейра се разписа с фантастично изпълнение на пряк свободен удар.

Полувремето завърши при равенство.

Снимки: Getty Images/Guliver Photos

В 66-а минута Даниел Стъридж даде нов аванс на своите с първото си докосване в мача. Той получи от Шакири пред наказателното поле и с диагонален шут вкара за 2:1.

В 73-а минута "Ливърпул" получи втора дузпа. Андрю Робъртсън бе съборен от Андер Ерера, а решението бе много спорно.

Но Шей Оджо вкара от бялата точка - 3:1.

Крайното 4:1 бе оформено със странична ножица от Джердан Шакири, която напомни за фамозния му гол от Европейското първенство преди две години. Асистенцията бе на Бен Уудбърн.