Арсенал обърна Виктория Гимараеш с 3:2, след като изоставаше с 0:1 и 1:2 в мача, за да продължи да има стопроцентов актив в групата си в Лига Европа.

Купеният за 80 милиона евро от Лил нападател Николас Пепе стана от скамейката в 75-ата минута и замени Александър Лаказет, за да обърне двубоя. В този момент домакините губеха с 1:2, но Пепе изстреля два страхотни пряк свободни с левачката - голове-шедьоври!

В 80-ата минути той изравни, а във втората от добавеното време донесе обрата.

Преди този мач за рекордната покупка на Арсенал се говореше с резерви, като очевидно адаптацията му още е в ход. Но в четвъртък вечер се видия какво може левият крак на Пепе.

Другият тим с пълен актив в групите е Севиля, разбил с 3:0 у дома Дюделанж.

Селтик направи друг обрат в късните двубои, като изоставаше до средата на второто полувреме у дома срещу Лацио (0:1). Райън Кристи и Кристофер Жулиен обаче вкараха в 67-ата и 89-ата минути, за да спечели шотландският шампион с 2:1.