Англия победи Хърватия с 2:1 в луд мач на "Уембли".

Домакините постигнаха драматичен обрат, който им донесе първото място в групата от Лигата на нациите, осигурявайки им участие във финалната четворка през юни в Португалия.

"Трите лъва" успяха да задминат Испания, а Хърватия остана на последната трета позиция и изпада в Лига "В".

Така англичаните успяха да си отмъстят на своя съперник за загубата на полуфиналите по време на Мондиала. Тогава мачът също се реши с обрат, но в полза на балканската страна.

Големият герой за Англия бе до болка познат - Хари Кейн. Голмасторът от Мондиала вкара решителния гол пет минути преди края.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Мачът започна с интересна ситуация пред вратата на Англия, при която хърватите като по чудо не вкараха.

Вратарят Джордан Пикфорд не се справи с избиването на топката, тя попадна в Анте Ребич, който обаче не уцели опразнената врата.

След това Англия успя да вземе инициативата и бе по-добрият тим на терена, но играчите в бяло се отчетоха с няколко пропуска.

Рахим Стърлинг изпусна останал очи в очи с вратаря, шут на Кейн бе избит от голлинията, а вратарят Ловре Калинич се отчете с още няколко добри спасявания.

Хърватите от своя страна разчитаха на контраатаки чрез бързите си флангови играчи.

Именно по този начин се стигна и до гола в 57-ата минута. Топката попадна в Андрей Крамарич, който бе остаевн да се обърне в наказателното поле и отправи удар, топката се отби от бедрото на Ерик Дайър, подлъга вратаря и влезе във вратата.

Англичаните опитаха да стигнат до изравнителен гол и го сториха в 78-ата минута, когато Хърватия не успя да изчисти топката, тя попадна в Хари Кейн, който я насочи към вратата, а влезлият като резерва Джеси Лингард я добута за 1:1.

Последваха луди 10 минути, в които и двата тима търсеха задължителен успех.

Удар на Домагой Вида с глава бе изчистен от голлинията, а атаките към двете врати не спираха.

Тогава дойде моментът на Хари Кейн, който отклони топката във вратата след центриране на Чиуел.