Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт се изказа дипломатично след победата на неговия отбор срещу България с 4:0.

Треньорът застана пред микрофона и камерата на БНТ, за да говори минути след края.

"Мисля, че на моменти бяхме много добри с топката. България стоя много добре тактически и направи задачата ни трудна. Схемата им ни затрудни и ни създаде проблеми с владеенето на топката. Успяхме със скоростта си, но бе труден мач за нас.

В София очаквам още един тежък мач. Вашият треньор налага идеите си и това отнема време. Можеше да видите дисциплината на отбора ви днес поне в първите 60 минути. Трудна задача е, тъй като владеехме много топката, но трябваше да се потрудим.

Видя се, че не е лесно, защото нашият вратар направи много важно спасяване (в началото на второто полувреме) и в следващата атака получихме дузпа. Не бях спокоен докато не поведохме с 4:0", сподели Саутгейт.