Арда победи Славия с 3:1 в първия мач от програмата на Първа лига за деня. Тонислав Йорданов даде аванс на тима от Кърджали, а в края на първото полувреме Владимир Николов изравни.

В 62-ата минута Пламен Крачунов изведе напред домакините, а в 86-ата крайният резултат бе оформен от Иван Коконов.

Така Арда събра 48 точки и излиза временно на седмото място, което дава и право на бараж за Лига на конференциите. ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив са следователно с 46 и 45 пункта, като двата отбора излизат един срещу друг в мач от кръга.

Славия пък вече няма шанс за баражното място, тъй като изостава на пет точки от Арда при един оставащ мач.

Напомняме, че ако Ботев спечели битката за заветното седмо място, то на бараж отива осмият в класирането, защото "канарчетата" вече си осигуриха квота за Лига Европа след спечелването на Купата на България.