С категорична разправа, Байерн (Мюнхен) показа на Борусия (Дортмунд), че на върха в Германия може да има само един отбор.

Баварците спечелиха дербито с 4:2, като в първите 50 минути разсипаха своя опонент и водеха с 4:0.

По този начин Байерн, който направи шокираща треньорска смяна по време на паузата за националните отбори, се качи там, където свикнахме да го гледаме - на върха.

С победата баварците вече имат две точки аванс пред своя опонент, но предвид шокиращата игрова разлика, която видяхме в тези първи 50 минути, някак е трудно да повярваме, че Борусия има сили да се бори за титлата.

Всичко за гостите се срина само в рамките на 10 минути, между 13-ата и 23-ата, когато те инкасираха три гола.

Първо вратарят Грегор Кобел си вкара нелеп автогол, а след това на два пъти Томас Мюлер бързо даде да се разбере, че победителят на "Алианц Арена" ще е Байерн.

В тези мигове в играта на Борусия цареше тотален хаос, а сякаш и страх от очертаващия се срамен разгром.

Байерн направи няколко пропуска, но все пак стигна до четвърти гол чрез Серж Гнабри в началото на втората част.

Той тотално успокои баварците, които заиграха доста по-лежерно и допуснаха две попадения във вратата си.

Емре Джан намали от дузпа в 72-ата, докато вторият гол падна в последната 90-а минута и на практика нямаше как да даде каквато и да е надежда на Борусия за паметен обрат.

Така след 26 кръга от Бундеслигата Байерн има аванс от две точки пред Борусия и четири пред Унион (Берлин). Само в рамките на няколко месеца и в двата си мача срещу директните оопненти, грандът от Мюнхен ясно показа, че ги превъзхожда значително.