Аржентина рони сълзи и е пред отпадане от Световното първенство след скандално слаба игра и заслужено 0:3 от Хърватия.

Няма изненада, още след 1:1 срещу Исландия преди 4 дни се видя, че този отбор на двукратния световен шампион е далеч от най-добрите, носили небесносиньо-белия екип.

Не помага и фактът, че с номер 10 на терена е Лионел Меси, един от най-добрите играчи в историята. Той е на игрището само като име, но не и като игра, когато носи националната фланелка.

Хърватите напълно надиграха фаворизирания си съперник и с 6 точки са на осминафинал.

Снимки: Getty Images

Головете вкараха Анте Ребич, Лука Модрич и Иван Ракитич, но здравата работа на целия тим, тактическата дисциплина и сърцето на хърватите контрастираха тотално с видяното от аржентинския съперник.

Не, Меси и компания още не са отпаднали. Те ще имат един последен шанс срещу Нигерия в последния си мач в групата, но само победата може да не стигне. Сметките минават и през резултата от мача на африканците с Исландия в петък.

Меси отново бе тъжна фигура, изолиран, озадачен и някак далеч от страстта на големия мач. През първото полувреме съотборникът му Енцо Перес изпусна чисто положение, а после Марио Манджукич с глава пощади аржентинците.

Мачът бе непредвидим до 53-ата минута, когато Уили Кабайеро, вратарят на южноамериканците, подари топката необяснимо на Ребич, който с мощен удар от въздуха я заби във вратата.

Същият този страж, незнайно какво правещ на вратата на отбор, тръгнал за световна титла, подари и гола на Исландия в първия мач. Кабайеро е твърда резерва в "Челси" и игра три мача за миналия сезон в първенството на Англия.

Модрич вкара грандиозен гол с удар отдалеч 10 минути преди края, а в добавеното време Ракитич се подигра със съперника след контраатака.

В ложите скандираше и скачаше в подкрепа Диего Марадона, но и той не стигна - не е на терена.

Призивите му за промени преди мача бяха чути, селекционерът Хорхе Сампаоли направи такива, но... Пак никаква игра, пълен хаос и наведени аржентински глави.

Във вторник, 26 юни, е мачът срещу Нигерия. Вероятно - последен на турнира за Меси, Сампаоли и останалите.

А нищо чудно - и заключителен за Лео в националния екип.