Шампионът Атлетико (Мадрид) напомни за себе и с голям мач и знаменит обрат на "Уанда Метрополитано".

"Дюшекчиите" победиха Валенсия с 3:2 в уникален мач, който до последната 90-а минута губеха.

Момчетата на Чоло Симеоне обаче показаха онзи характер, който в последните десет години ги превърна в един от най-неприятните съперници за всеки европейски гранд, изведе ги и до две титли на Испания.

В последните месеци този характер изглеждаше позагубен. За по-малко от два месец Ателтико падна пет пъти в Ла Лига, а в последната седмица загуби за Суеперкупата на Испания, отпадна и от турнира за Купата.

И днес мъката изглеждаше, че ще продължи, защото на почивката Валенсия водеше с 2:0 и играеше далеч по-добре от шампионите. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Юнус Муса и Уго Дуро вкараха за "прилепите", а Чоло Симеоне и феновете просто не вярваха на случващото се и начина, по който играчите в червенобели екипи играят.

След почивката обаче на терена излезе съвсем различен Атлетико, който заигра доста по-добре в атака, а в 64-ата минута Матеус Куня върна "дюшекчиите" в мача.

До края обаче нов гол така и не падаше, като към последната 90-а минута изглеждаше, че Атлетико все пак ще загуби и този мач.

Тогава дойдоха едини луди три минути, в които видяхме паметния обрат.

Първо в 91-ата минута Анхел Кореа бе на точното място, за да довкара отбитата от вратаря топка за 2:2, а две минути по-късно Марио Хермосо на празна врата направи обрата пълен и донесе на Атлетико успеха с 3:2.

По този начин шампионите остават четвърти с 36 точки, на три пред петия Реал Сосиедад.

Днес в Ла Лига видяхме още един страхотен мач, в който бе замесен основният конкурент на Реал (Мадрид) за първото място - Севиля.

Андалусийците направиха 2:2 като димакини на Селта, което си бе неочаквана грешна стъпка в битката за върха.

По този начин Севиля е на три точки зад Реал, но и с мач повече от Кралете.

Все пак ситауцията можеше да е далеч по-сложна за андалусийците, които на полувремето изостанаха с 0:2.

"Рамон Санчес Писхуан" обаче запази статута си на непревземаема крепост, защото с голове на Папо Гомес и Оливер Торес, андалусийците стигнаха до крайното 2:2. Видео от мача вижте на MAXSport.live.