"Атлетико" (Мадрид) претърпя една от най-големите си загуби през сезона във Испанската Примера.

В мач от 33-ия кръг хората на Диего Симеоне загубиха с 0:3 от "Реал" (Сосиедад) като гост и остават на второто място с 12 точки зад лидера "Барселона".

Баските бяха много по-жизнения отбор на терена и заслужено се поздравиха с престижния успех, който ги качи на 11-а позиция с 43 точки.

Първото попадение вкара Уилян Хосе в 27-а минута с прецизен удар, който влезе с помощта на страничната греда, а асистенцията бе на Аднан Янузай.

След това "Атлетико" логично взе инициативата, но така и не успя да отправи опасен точен удар.

Вместо това "Сосиедад" вкара два гола в последните 10 минути. Първо в 80-а минута Хуанми реализира, след като остана сам срещу Ян Облак, а в продължението пак той вкара технично с глава след центриране на Де Ла Бела.