"Дунав" (Русе) спечели с 1:0 двубоя с "Локомотив" (Пловдив) на Градския стадион в Русе в мач от група "Б" на втората осмица на Първа лига.

Така русенският тим прекъсна лошата серия от седем срещи без победа.

Двубоят започна оспорвано, като първото по-опасно положение бе създадено пред вратата на домакините. Янко Ангелов центрира от корнер, топката попадна в Марчев, който стреля от малък ъгъл, но Луков спаси.

В 15-ата минута Исмаил Иса бе изведен отляво и подаде към Станоев, който шутира от движение, но Езе се оказа на пътя на топката и изчисти в корнер. Три минути по-късно Янко Ангелов от гостуващия отбор стреля извън наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри покрай лявата греда на вратата на Луков.

В 28-ата минута "Дунав" поведе в резултата. Божидар Васев атакува отляво, центрира, а Исмаил Иса засече топката с глава и я прати във вратата на Милина.

В 36-ата минута Муса центрира, а Димо Бакалов стреля с глава, но топката мина над вратата. Шест минути по-късно Михалевич нанесе силен удар по диагонала отляво, който бе избит от вратаря на "Дунав".

Русенският тим започна по-силно второто полувреме, като в 49-ата минута Ненов отправи силен удар от границата на наказателното поле, но топката мина над гредата.

В 66-ата минута Карагарен подаде на Ненов в наказателното поле, който шутира, но топката срещна дясната странична греда. В 82-ата минута Димитър Велковски преодоля няколко бранители на "Дунав" в наказателното поле и отправи удар, но беше неточен.

В последните няколко минути домакините пропуснаха още няколко добри възможности, в които можеха да удвоят преднината си.