Германия се развълнува от завръщането на Мануел Нойер на вратата на Бундестима, но преглътна неочаквано 1:2 от Австрия в контрола. Световният шампион конфузно бе напълно надигран след почивката и можеше да падне дори по-тежко.

Нойер застана отново на вратата и то с лентата на ръката, а не бе играл футбол от септември. Тежка травма, усложнена от проблем при възстановяването, го извади от целия сезон с "Байерн" и Германия.

Стражът нямаше вина за головете на Мартин Хинтерегер и Алесандро Шопф след почивката, обърнали развоя на мача. Двубоят започна с очаквано надмощие на Германия и Месут Йозил вкара отблизо, използвайки грешка на австрийския вратар Зибенандъл.

След 30-ата минута Бундестима отстъпи инициативата, а през второто полувреме пред вратата му стана напечено, като положенията се редяха бързо. Нойер дори спаси още две чисти ситуации, за да запази резултата в този му вид.

Австрия няма да ходи на Световното първенство, но се гордее вече с първата си победа над Германия от 1986 г. насам.