Белгия направи 0:0 срещу Португалия в контрола на свой терен, но резултатът далеч не е най-важен за домакините. "Червените дяволи", сочени за един от фаворитите на Мондиал 2018 заради пълния с талант състав, ще треперят за здравето и кондицията на поне три основни фигури.

Най-тежко е положението на капитана Венсан Компани, сменен принудително в 55-ата минута след единоборство с Желсон Мартинс. Защитникът на "Манчестър Сити" има разтежение в адукторите и е възможно да се възстановява до 3-4 седмици. Това може да значи, че ще остане извън състава, тъй като на практика няма как да играе в груповата фаза на Световното първенство.

Потенциалният му заместник Томас Вермален от "Барселона" изобщо не попадна в групата за мача с Португалия, тъй като има стара травма в бедрото. А лидерът на атаката Ромелу Лукаку ("Манчестър Юнайтед") игра едно полувреме, но очевидно не бе на ниво, след като още не е готов за игра от травмата на глезена, получена през април.

За капак на всички проблеми, в края на контролата травма получи и вратарят на "Челси" Тибо Куртоа, но се предполага, че тя е най-малкият проблем и стражът ще е на линия.

Португалия игра без Кристиано Роналдо, който получи ваканция до 4 юни, когато се включва в лагера за Мондиала.