Аякс си тръгна с уплаха и пребледняване от гостуването на АПОЕЛ (Никозия) в плейофния кръг, на прага за влизане в груповата фаза на Шампионската лига.

Кипърците пропуснаха да спечелят, а това 0:0 си е направо подарък за полуфиналиста в турнира от миналия сезон с оглед на положенията пред АПОЕЛ, особено след почивката.

Наглед играта бе равна, а холандците владееха топката, но опасностите идваха пред вратата на Андре Онана.

Особено активен бе изкусният дрибльор от Йордания Муса ал Тамари, който на няколко пъти развинти отбраната на Аякс.

Гредата спаси Онана в 66-ата минута, два пъти Йоел Велтман чисти от голлинията, а вратарят спаси още поне три сигурни попадения.

Аякс отвърна с мощни удари на Душан Тадич и Дейли Блинд от дистанция, но като цяло се измъкна невредим от много тежка ситуация.

Нусар Мазрауи от Аякс бе изгонен с два жълти картона, а грандът от Амстердам получи общо 8 предупреждения в двубоя.

В Клуж чешкият Славия (Прага) отнесе отличен резултат за дома - 1:0 на терена на румънския шампион.

Лука Масопуст вкара с малко късмет в 28-ата минута и това се оказа единственият точен удар на гостите в двубоя. Славия обаче държа здраво инициативата до около 60-ата минута. След това румънците натиснаха, а 11 минути преди края реферът Джунейт Чакър отсъди дузпа в тяхна полза.

Французинът Абдел Омрани обаче пропусна, а именно той е головата машина на отбора. Нападателят има 6 попадения в 7 мача за сезона в Шампионската лига, наниза хеттрик срещу Астана, два гола на Селтик и победен срещу Макаби (Тел Авив) преди срещата със Славия.

Австрийската изненада ЛАСК (Линц), елиминирал Базел в предишния кръг, този път не успя да изненада друг фаворит - Брюж.

Гостите откриха рано с гол от дузпа на Ханс Ванакен, а после защитата им и вратарят Симон Миньоле отразиха всичко, което домакините хвърлиха срещу тях.

Белгийците са фаворит преди реванша на 28 август, когато са и ответните мачове в другите да дуела, играни снощи.