Без никакви изненади, немският шампион Байерн (Мюнхен) намери място в четвъртфианлите на Шампионска лига.

Баварците записаха категорична победа с 4:1 над Челси и с общ резултат 7:1 успяха да елиминират английския си противник.

Подобно първата среща преди пет месеца в Лондон, Байерн бе тотален господар на терена, като нито за миг не даде шанс на Челси да повярва, че може да сътвори чудо.

А връщането на три гола на Байерн насред Мюнхен щеше да е повече от чудо, но "сините" бяха отказани след само 10 минути игра.

Тогава головата машина Роберт Левандовски се измъкна от защитата и бе препънат от вратаря при опита си да го премине. Реферът отсъди дузпа, с която се зае потърпевшият поляк, за да я превърне в гол.

Още в този миг дори и минималната интрига приключи, а Байерн продължи да се забавлява на терена, давайки сериозна заявка за атака на трофея в Шампионска лига.

В 24-ата минута Левандовски бе замесен в нов гол на домакините, но този път ролята му бе на асистент. Той намери непокрития Иван Перишич, който без проблеми успя да удвои.

Челси все пак показа, че не е дошъл до Мюнхен просто на разходка и за безславна загуба, като направи няколко опасни атаки, а при една от тях се стигна и до гол. Точен бе Тами Ейбрахам, който минута преди края на първата част успя да намали за 1:2.

През втората част на мача, картината на терена не бе кой знае колко по-различно. Отново Байерн имаше тотално превъзходство, като редеше атака след атака към вратата на Челси. Гостите от своя страна разчитаха почти изцяло на контраатаки.

Момчетата на Франк Лампард обаче на успяха да изтръгнат престижно реми или да се спасят с минимална загуба.

Байерн успя да отбележи нови два гола, с което направи успеха си още по-впечатляващ.

Корентен Толисо бе безумно оставен сам в наказателното поле, за да разстреля вратаря, а в 83-ата минута отново дойде моментът на Левандовски, който с глава оформи крайното 4:1.