Белгия спечели мача с Англия от Група "G" с 1:0, който мнозина очакваха да не се играе със амбиция за победа, тъй като за отборите бе по-добре да загубят.

Второто място в групата праща отбора в по-лесен поток в елиминациите срещу Колумбия и след това Швеция/Швейцария, докато първият ще срещне Япония, а след това Мексико/Бразилия.

Белгия си заслужи първата позиция със силно второ полувреме и фантастичен гол на Аднан Янузай и запази футболния феърплей, на който неутралният зрител се надяваше.

Снимка: Getty Images/Gulliver Photos

Англия също показа зъби в атака, но тимът не бе достатъчно ефективен и пропусна няколко изгодни ситуации. Така тимът на Гарет Саутгейт ще играе с Колумбия на осминафинал, а "червените дяволи" ще срещнат Япония.

Първата интересна ситуация се случи в шестата минута. Юри Тилеманс стреля отдалеч и Джордан Пикфорд се намеси подобаващо.

Четири минути по-късно точно Пикфорд комично изпусна топката и даде възможност на Батшуайи да стреля, но топката бе изчистена от гол линията.

Като цяло Белгия отправи голям брой удари през първата част, но повечето бяха авантюристични и без реална заплаха за противниковата врата. При излизане за почивка двата отбора логично получиха освирквания от трибуните.

В началото на второто полувреме обаче падна поредният фамозен гол на Мондиала. Аднан Янузай финтира Дани Роус и със страхотен шут прати топката в горния десен ъгъл на Пикфорд - 1:0 за Белгия.

В 66-а минута Англия направи най-големия си пропуск. Маркъс Рашфорд се озова очи в очи с Куртоа, но не успя да го преодолее от перфектна позиция.

"Трите лъва" натиснаха до края на мача и отправиха няколко опасни удара, но без успех.

В края Белгия можеше да поведе с 2:0, но Пикфорд спаси удар на резервата Мертенс. Последва и опасен шут на Фелайни отблизо, който не намери целта.