Националният отбор на Белгия започна с очаквана победа участието си на Световното първенство в Русия.

"Червените дяволи", които са смятани за един от скритите фаворити на първенството, победиха дебютанта Панама с класическото 3:0 в първи мач от група "G".

Белгийците бяха тотален фаворит в срещата и оправдаха очакванията, стартирайки с успех. Европейският тим бе този, който владееше инициативата през цялата среща, макар да имаше затруднения до първия гол.

Снимка: Getty images

Мачът започна по-силно за фаворитите в мача и Хайме Пенедо трябваше да се намесва след удар на Мертенс в 7-та минута.

Белгия пробва няколко далечни удара, а най-чистото положение дойде в 18-та минута.

Ромелу Лукаку получи пас пред опразнената панамска врата, но малко не му достигна да я отклони и вкара.

До края на първото полувреме опасните положения липсваха, а добре построените в защита панамци успяваха да затруднят белгийските звезди.

Втората част започна както първата, с инициативата изцяло в играчите на Белгия.

Логичното се случи в 47-та минута, когато лошо изчистена топка попадна на волето на Дрис Мертенс, който със страхотен удар вкара поредния шедьовър на Мондиала.

Панама мигновено потърси отговор и изнесе играта в по-предни позиции. Това веднага даде резултат и тимът от Централна Америка стигна до най-чистото си положение.

Майкъл Мурийо се озова очи в очи с Тибо Куртоа, но стражът спаси.

Белгия все пак си върна контрола над мача и сложи точка на спора в 69-та минута. Кевин Де Бройне намери Лукаку със страхотно центриране с външен фалц, а нападателят на "Манчестър Юнайтед" вкара за 2:0.

Вторият гол успокои белгийците, които заиграха доста по-освободено, а в 75-та минута се стигна и до трети гол.

Лукаку получи страхотен извеждащ пас от Еден Азар и технично копна покрай стража на панамците за 3:0.

До края на срещата Белгия очаквано намали оборотите, което предостави няколко шанса за отбора на Панама, но те не доведоха до нищо по-сериозно. Най-любопитното положение дойде в продължението, когато играч на панамците опита да прехвърли Тибо Куртоа от центъра, като не бе далеч да го направи.

Следващият мач на Белгия е срещу Тунис, докато Панама ще се изправи срещу Англия.