Манчестър Юнайтед записа историческа първа загуба на стадиона на Нотингам Форест във Висшата лига.

"Червените дяволи" продължават слабата си форма като гости в първенството и отстъпиха с 1:2 в 20-ия кръг, който е и последен за 2023 година.

Всички голове паднаха през втората част, като първо Нотингам поведе с Николас Домингес, Маркъс Рашфорд изравни, но малко след това Морган Гибс-Уайт оформи крайния резултат и радостта за домакините. Вратарят на гостите Андре Онана пък допусна единствените два точни удара на съпенрика да станат попадения.

Това беше четвърти пореден мач без победа като гост за Юнайтед след 0:1 срещу Нюкасъл, 0:0 с Ливърпул и 0:2 срещу Уест Хям. Днешният гол на Рашфорд предотврати Юнайтед за първи път в историята си да не вкара нито гол в последователни гостувания.

Първото полувреме беше скучновато, като и двата тима направиха много грешки в подаванията си.

Първата добра ситуация се откри едва в 55-ата минута, когато Диого Дало удари страничната греда с далечен удар след подаване на Аарън Уан-Бисака.

И вместо Юнайтед да поведе, Нотингам го направи чрез Николас Домингес, който реализира след пас на Гонсало Монтиел.

После "червените дяволи" отвърнаха благодарение на грешен пас на вратаря Мат Търнър, който позовли на Алехандро Гарначо да намери Рашфорд и англичанинът да прекъсне головата си суша.

В 81-ата минута Мат Търнър направи ключово спасяване след удар на Криситан Ериксен, а в ответната атака Форест вкара втори гол. Той бе дело на Гибс-Уайт след пас на бившия играч на Юнайтед Антъни Еланга.

В края Юнайтед натисна, но Търнър спаси блестящо удар с рикошет на Бруно Фернандеш. В продължението стражът направи още няколко ключови намеси.

Така "червените дяволи" остават седми с 31 точки, докато Форест с втората си поредна победа се изкачва на 15-о място с 20 точки.