Челси изпрати с две поредни победи иначе изключително колебливата си и противоречива 2023-а година.

"Сините" от Лондон надвиха Лутън като гост с 3:2. Победа, която дойде само три дни след успеха над Кристъл Палас.

Това обаче по никакъв начин не решава проблемите на Челси в класирането, защото въпреки мащабната си и скъпа селекция, лондончани ще посрещнат новата година от десетото място в класирането, със спечелени 28 точки от 20 мача.

Днес Челси напълно заслужи успеха си срещу новака Лутън, който от своя страна заема 17-ата позиция и ще трябва доста да се потруди за оставането си във Висшата лига.

Още в 12-ата минута Коул Палмър откри, когато се възползва от нелепа грешка в отбраната на домакините и с диагонален шут се разписа.

До края на полувремето Челси вече водеше комфортно с 2:0, а този път със страхотен шут се разписа Мадуеке.

Интригата на скромното стадионче в Лутън сякаш съвсем се изпари, когато Коул Палмър вкара втория си гол в мача за 3:0 в 70-ата минута.

Снимка: Getty images

С оглед игровото предимство на Челси и трите гола аванс, не се виждаше как нещо в този мач може да се промени, дори и когато Рос Баркли наказа бившия си клуб с гол за 1:3 десет минути преди края.

В 87-ата минута обаче Адебайо вкара нов гол за Лутън - 2:3, а това върна вярата на домакините при оставащите три минути до края на полувремето, заедно с шестте минути продължение.

В крайна сметка гол не падна, но пък Челси потрепери за победата, която само десетина минути по-рано изглеждаше сигурна с трите гола аванс, който "сините" имаха.