Пирея изкара луда и безсънна нощ, а причината бе първата европейска титла в клубния футбол за Гърция, която бе донесена от най-успешния клуб в страната - Олимпиакос.

Грандът от Пирея печели Лигата на конференциите с 1:0 след продължения във финала срещу Фиорентина, а триумфът бе още по-специален, защото дойде в сърцето на Атина, на стадиона на местния съперник АЕК.

През целия вчерашен ден улиците на гръцката столица бяха препълнени с "червено-бели" фенове, а с наближаването на първия съдийски сигнал, животът в предградието Пирея буквално бе блокиран.

Всичко замръзна в очакваното на чудото. Чудо, което компютърните изчисления оценяваха на 0,01%, когато Олимпиакос загуби с 1:4 първия си осминафинален мач от израелския Макаби (Тел Авив).

Но Олимпиакос обърна онзи сблъсък с 6:1 в реванша, след това отстрани и Фенербахче след дузпи, за да се стигне до впечатляващото 6:2 общ резултат над четвъртия във Висшата лига - Астън Вила.

Снощи Аюб Ел Кааби вкара за 1:0 над Фиорентина в 116-ата минута, а няколко миннутки след това попадения, последният съдийски сигнал ознаменува историческият миг.

Цяла Пирея само това и чакаше, като минути по-късно улиците вече имаше десетки хиляди души, а празненствата продължиха цяла нощ.

Пиротехника, песни и истинска лудост по улиците, която ознаменува първия клубен трофей от международната сцена за гръцкия футбол.