Мадридският Атлетико спечели с 2:0 първия осминафинален мач от Шампионската лига срещу Ювентус.

Кристиано Роналдо и Юве бяха безлични на превърналия се в непревземаема крепост "Уанда Метрополитано" - арената на тазгодишния финал, и логично загубиха.

И типично в стил Атлетико, големите герои бяха уругвайските централни бранители Диего Годин и Хосе Хименес.

Не само заради отличната игра в защита, а заради двата късни гола, които вкараха за безценния успех на тима си.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Напълно според очакванията, първата част бе нервна, изпълнена с нарушения и доста агресия от страна на дюшекчиите.

Единствените по-интересни ситуации бяха изпълнения на пряк свободни удари от страна на Антоан Гризман и Кристиано Роналдо.

Този фаул на португалецът сякаш бе и последното му по-сериозно отиграване в мача, като определено завръщането му в Мадрид, където изкара 9 години като футболист на Реал, не мина по план.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Втората част тотално принадлежеше на Атлетико. Домакините бяха преобразени и надиграха италианския си противник.

Резултатът можеше да открие Диего Коща в 50-ата минута, но като по чудо не уцели вратата, останал сам срещу стража Шчесни.

Малко по-късно звездата на Атлетико Гризман също се озова на чиста позиция, опита да прехвърли вратарят на Юве, но с последни усилия Шчесни отклони в гредата.

"Дюшекчиите" все пак откриха, благодарение на влезлия като резерва Алваро Мората. Стадион "Уанда Метрополитано" избухна, но ВАР се намеси.

Оказа се, че Мората е извършил нарушение срещу бившия си съотборник Киелини, което се видя на повторенията.

Логичното все пак се случи в 78-ата минута. След поредното центриране от корнер  последва разбъркване, топката се озова в Хименес, който безпощадно я насочи във вратата - 1:0.

Понесени от еуфорията, "дюшекчиите" продължиха да атакуват и пет минути по-късно вече водеха с 2:0.

Нов корнер, след който топката стигна до другия централен бранител Диего Годин, а той от малък удар я прати във вратата.

До края Юве натисна, но стабилната отбрана на Атлетико удържа и влиза със солидна преднина в реванша на 12 март.