Ботев Пловдив продължава възхода си в Първа лига и постигна победа в последния си мач за 2023 година.

"Жълто-черните" на Душан Керкез победиха Хебър в домакинство в 20-ия кръг с 1:0 и по този начин взеха реванш от тима на Любослав Пенев за загубата със същия резултат в Пазарджик в началото на сезона.

Ботев днес направи много пропуски, но продължава да играе много силно в последните седмици, като е в серия от седем мача без загуба в първенството, пет от които са победи. Пловдивчани, водени от впечатляващия си капитан Ивелин Попов, събраха актив от 29 точки и са осми в класирането.

Хебър заличи добрите впечатления от победата над Левски за Купата, а в първенството вече е в серия от пет загуби и едно равенство в последните шест мача. Тимът на Любо Пенев е 12-и с 20 точки.

Мачът започна вихрено за "жълто-черните", като те направиха два пропуска в първите три минути чрез Мартин Секулич. На два пъти ударите на хърватския нападател бяха спасени от естонския страж Матвей Игонен, като вторият с глава бе много опасен.

Единственият добър шанс пред гостите от Пазарджик в мача се откри в 32-ата минута, когато Атанас Кабов отправи фантастичен удар от далечна дистанция, но спасяването на Хидайет Ханкич бе още по-впечатляващо.

Доброто представяне на "канарчетата" в началото на втората част даде резуклтат в 57-ата минута. Антонио Перера откри резултата след късо изпълнение на ъглов удар и осмата асистенция на Ивелин Попов през сезона. Бившият играч на Алавес Перера вкара дебютния си гол с глава.

В 71-ата минута Ботев трябваше да направи 2:0, но Мартин Секулич на два пъти направи огромни пропуски. Първо ударът му от чиста позиция бе спасен от Игонен, а още в следващата атака негов удар с глава срещна напречната греда.

Пропуските на домакините не спираха, а в 80-ата минута Секулич от чиста позиция отново не вкара след съвместни действия вратаря Игонен и Стилиян Тисовски, който изчисти от гол линията.

В крайна сметка Секулич по чудо не вкара в този мач, но това не се оказа фатално за отбора му, защото Хебър не създаде опасности в заключителните минути.