Левски постигна победа с 3:1 над северномакедонския Академия Пандев в може би най-сериозната си предсезонна контрола.

Двубоят срещу вицешампиона на югозападната ни съседка премина под наслов Купа "Георги Соколов", като след края му "сините" вдигнаха и трофей в памет на една от най-големите си клубни легенди.

Проверката се игра на стадион "Георги Аспарухов", а с изключение на последните 15 минути, в които на терена в сини екипи бяха предимно юноши, то през останалото време Левски категорично бе по-силният тим на терена.

В основата на това бяха двете бразилски крила Уелтън и Роналдо, които бяха в основата и на всяка опасна атака в синьо, а те не бяха никак малко.

Още в самото начало на мача Уелтън проби по левия фланг и подаде по перфектен начин на сънародника си Роналдо, който откри резултата, а с поредния си гол в контролите загатна, че може и да се окаже истинско попадение в селекцията.

Минути след гола обаче "синият" щаб и феновете настръхнаха, когато Ивелин Попов сам изкара топката от игра и се свлече на земята, искайки смяна.

Все още не е ясно какво е състоянието му, но това бе доста притеснителен момент в навечерието на новия сезон.

Но въпреки травмата на Попов и принудителната смяна, Левски продължи да играе доста силно. Уелтън уцели греда, играчите в сини екипи направиха още няколко пропуска, преди Билал Бари да удвои.

Той се разписа с глава, след като получи перфектно центриране от новото попълнение Анте Блажевич.

През втората част въпреки петте полеви смени на почивката, Левски продължи да играе доста силно, а в 70-ата минута Билал Бари реши всичко с втория си гол, който направи резултата 3:0.

Това накара Станимир Стоилов да направи още няколко смени, в игра влязоха юноши на клуба, а това повлия на играта на родния тим. Това позволи на Сашко Пандев, брат на северномакедонската легенда и основател на клуба - Горан Пандев, да намали резултата.