Славия спечели домакинството си на Хебър с 3:1 и така изскочи на десета позиция във временното класиране. "Бялата лавина" ще се надява на победа на Локомотив (Пловдив) срещу Берое утре, за да може да запази мястото си извън опасната зона в класирането.

Хебър пък вече е дванадесети с 30 точки - три по-малко от днешния си съперник.

Гол на домакините бе отменен след само три минути игра - Галин Иванов вкара, след като Виктор Генев му свали топката с глава, но попадението не бе зачетено заради засада.

След точно 10 минути игра обаче дойде и редовен гол, който също бе за Славия. Иван Минчев бе точен от 5-6 метра след хубав пас от десния фланг на Ертан Томбак за 1:0. Две минути преди края на първата част още едно попадение бе отменено, но този път то бе на сметката на Хебър.

Стефан Цонков вкара с глава, но съдиите отмениха този гол заради засада - нещо, което не се понрави на Любослав Пенев и той потърси обяснение от четвъртия рефер.

В 60-ата минута Мартин Георгиев удвои аванс на своя тим. Защитникът, който изкара известно време в школата на Барселона, "Ла Масия", реагира най-добре след центриране от корнер и от няколко метра реализира с десния крак за 2:0.

Хебър съживи надеждата с хубав гол на Олексий Збун, който остави неподвижен Светослав Вуцов с прекрасно воле от движение за 2:1 в 64-ата минута.

Четвърт час преди края обаче интригата приключи благодарение на Мартин Сораков. Деветката на Славия завърши безкомпромисно отлична контра на своите с диагонален удар за 3:1.