Брайтън победи Манчестър Юнайтед с 2:1 насред "Олд Трафорд" в първия кръг на Висшата лига и двубой, който бе дебют за новия наставник на "червените дяволи" Ерик тен Хаг.

Две попадения през първото полувреме стигнаха на тима на Греъм Потър да поднесе изненадата, която предвид представянето на Юнайтед през миналия сезон може и да не се нарече такава. Брайтън взе втора поредна победа над по-именития си съперник след разгромното 4:0 в края на миналия сезон.

Тен Хаг остави Кристиано Роналдо на резервната скамейка и го пусна при 0:2. Заложи на върха на атаката на новото попълнение Кристиан Ериксен, който игра ролята на "фалшива деветка". Около него действаха Маркъс Рашфорд, Джейдън Санчо и Бруно Фернандеш, които не направиха почти нищо. Символично бе и че попадението на Юнайтед бе автогол в средата на втората част. Така и обаче нямаше изгодни възможности за изравняване до края.

Първият сериозен шанс в мача се откри пред Бруно Фернандеш, който в седмата минута от чиста позиция и напълно обезпокояван прати топката много високо.

"Червените дяволи" правеха твърде много грешки в отбрана и Брайтън заслужено поведе в 30-ата минута. Скот Мактомини загуби топката в центъра, а Леандро Тросард изведе Дани Уелбек, който пък подаде на Паскал Грос и германецът вкара от лесна позиция.

В 39-ата минута Грос вкара поредния си гол срещу Юнайтед. Той реализира с добавка, след като преди това Давид Де Хея спаси удар по земя на Соли Марч.

Юнайтед заигра по-активно в началото на втората част, а Роналдо влезе в игра в 53-ата минута. Седем по-късно португалецът бе съвсем близо до това да направи асистенция, като намери Маркъс Рашфорд на чиста позиция, но англичанинът направи фрапантен пропуск сам срещу вратаря.

В 67-ата минута Кристиан Ериксен бе близо до първия си гол с Юнайтед, но вратарят Робърт Санчес се намеси подобаващо. От последвалия корнер "червените дяволи" поведоха след добра работа на Диого Дало и автогол на Алексис Макалистър.

В края Юнайтед осъществи натиск, но защитата на "чайките" се справяше достатъчно убедително.

В друг мач, който се игра по същото време, Лестър и Брентфорд завършиха наравно 2:2 на "Кинг Пауър Стейдиъм".