"Челси" победи "Ливърпул" с 1:0 при домакинството си в мач от 37-ия кръг на Висшата лига.

Така "сините" запазват шансовете да завършат в топ 4 в края на сезона, но трябва почти сигурно за целта да вземат и двата си оставащи мача до края. Това са домакинство на "Хъдърсфийлд" и гостуване на "Нюкасъл".

"Ливърпул" се нуждае от победа при домакинството си на "Брайтън", за да е сигурен в участие догодина на турнира, на който е финалист този сезон - Шампионска лига.

Мърсисайдци започнаха много по-добре двубоя от "Челси" и играха по-силно в първия половин час. "Челси" обаче изненадващо поведе в 32-а минута с гол на Оливие Жиру с глава, който се възползва от центриране на Виктор Моузес.

През втората част "сините" почти безпроблемно запазиха аванса си, а техният съперник свали нивото.

Така "Челси" остава пети със 69 точки, на две зад "Тотнъм". Хората на Юрген Клоп са трети със 72 точки.

В другия мач, който се игра по това време, "Арсенал" взе домакинството си на "Бърнли" с 5:0 и се бетонира на шестото място. Пиер-Емерик Обамеянг вкара два гола, а по един добавиха Александър Лаказет, Сеад Колашинац и Алекс Иуоби.