Реал Мадрид бе прегазен от вилнеещ отбор на Севиля на "Санчес Писхуан" с 0:3 и изпусна шанс да се качи за първи път през сезона на върха в Ла Лига.

"Кралете" чуха добри новини за сензационната загуба на Барселона от Леганес (1:2) по-рано в сряда вечерта и с победа в Андалусия щяха да оглавят класирането.

Но вместо това да е вечерта на триумф, Реал изживя един от най-сериозните провали в последните години.

С голове на Андре Силва (17-а, 21-ва минути) и Висам Бен Йедер в 39-ата, домакините напълно решиха изхода от мача преди почивката.

Реал изненадващо нямаше отговор на скоростта и вдъхновението на севилските играчи, както и на тяхната мотивация. Човек би се заблудил, че именно Севиля е отборът, който преследва победата за изкачване на първото място, надъхан от провал на големия си враг.

Мадридските вестници са безпощадни, като изречения от типа "няма никакви извинения" преобладават.

В първото полувреме на кошмарния мач Реал имаше две ситуации - Гарет Бейл уцели греда и не успя да довкара една изпусната от вратаря топка. Домакините вкараха три и пропуснаха още пет идеални голови възможности.

"Ужасно", анализира кратичко "Ас".

Конкурентът "Марка" в традиционното си оценяване на отделните играчи дава по една звездичка в оценките си само на Тибо Куртоа, Лука Модрич, Бейл и резервите Дани Себайос, Мариано и Лукас Васкес. Останалите имат чертичка срещу името си. Пълна нула.

Всички титуляри на домакините са поне с по 2 звезди, освен бранителя Карисо (една).