Черно море продължава да се движи в страхотен ритъм в първенството на България, след като спечели на свой терен срещу Крумовград - 3:2. Резултатът можеше да е много по-убедителен, но домакините допуснаха два гола в последните 23 минути и от 3:0 и наглед спокойна позиция, се наложи да потреперят в края.

При идеални условия за игра във Варна, което е новина на фона на случващото се в цялата страна не само с футболните мачове, отборът на треньора Илиан Илиев доказа, че стадион "Тича" е крепост този сезон.

Това бе осма победа в деветте домакински мача на "моряците", като едно реми с Локомотив (Пд) - 2:2, е единствената грешка в тази убийствена серия.

Още до почивката Васил Панайотов и Алекс Фернандеш дадоха надежден аванс на домакините, а още един гол на Фернандеш - при това страхотен, направиха разликата класическа.

Гостите бяха близо до изравняване за 1:1, когато топката срещна гредата при недобро изчистване от бранител на Черно море. Те все пак върнаха едно попадение, когато Димитър Тонев намери долния ъгъл с далечен удар в 67-ата минута.

И въпреки него не изглеждаше да има заплаха за трите точки на "моряците". Но в 88-ата минута Божидар Кацаров върна още един гол и нещата станаха напрегнати.

Все пак до изравняване и един от най-култовите обрати, каквито могат да се видят - от 0:3 до 3:3, не се стигна.

И докато отборът на Илиев е в чудесна форма и има вече 39 точки в класирането - само на 2 зад лидера ЦСКА, Крумовград е на другия полюс.

Това бе четвърта поредна загуба за новака в първенството.