ЦСКА измъкна победа с голяма стойност в доиграването на мача срещу Етър - 2:0.

Голове на Джонатан Линдсет в 84-ата и на Христиан Петров в 86-ата минути дадоха успеха на "червените" в нещо, което трудно може да бъде окачествено като футбол.

Причината е, че теренът на "Българска армия" бе видимо толкова заледен, че играчите на двата отбора трудно намираха баланс дори да владеят топката, а какво остава за това да покажат някакви футболни стойности.

Доигра се само едно полувреме - в събота двубоят започна под обилен снеговалеж, но бе прекратен на почивката при 0:0. Просто не ставаше за футбол при снежна покривка от 20-ина сантиметра и слаба видимост.

Днес нещата бяха малко по-различни - снегът бе почистен, доколкото е възможно, но игрището бе повече като пързалка за хокей, а не като терен за футбол.

Гостите бяха с 10 души на рестарта днес, след като вчера бе изгонен Георги Александров. ЦСКА от първата секунда тръгна да търси гол, но отбраната на гостите просто отбиваше всяко центриране и опит за пробив. А те не бяха никак лесна работа в тези условия.

И мачът си вървеше към нулево реми, което несъмнено щеше да е удар по шампионските амбиции на лидера в класирането.

Линдсет се намеси и вкара с глава в 84-ата минута, а кой е по-подходящ да го направи в тези условия от един норвежец? Две минути по-късно централният бранител Петров стреля при разбъркване от десетина метра и успокои феновете и всички в ЦСКА - 2:0.

Това е 15-и пореден мач на отбора без загуба във всички турнири. Серията започна на 19 август, а сега сме вече на прага на декември. В класирането това се отразява - ЦСКА е с 41 точки, с две пред втория Черно море.

И с пет пред шампиона Лудогорец, който обаче е изиграл два мача по-малко.