Пари Сен Жермен е на полуфинал в Шампионската лига след 4:1 като гост на Барселона в реванша и общ резултат 6:4. Парижани бяха загубили с 2:3 у дома първия четвъртфинал, но тази вечер заличиха пасива и нокуатираха каталунците, съсипвайки докрай сезона им.

На полуфинала ПСЖ ще играе срещу Борусия Дортмунд, като мачовете са на 30 април и 7 май.

Френският гранд продължава да търси първата си купа на шампионите в последния сезон, в който разчита на суперзвездата Килиан Мбапе, преди през лятото да се раздели с него.

А всичко започна идеално за Барса.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

В 12-ата минута 16-годишното чудо Ламин Ямал проби отляво и сервира топката на Рафиня за 1:0. Това бе трети гол на бразилеца в двата мача. Още веднъж Барса бе близо до попадение, но Роберт Левандовски стреля над вратата.

В 29-ата минута нещата се обърнаха рязко.

Араухо, лидерът на отбраната на домакините, спря непозволено Баркола, който се откъсваше. Решението бе червен картон, показан незабавно от рефера Ищван Ковач от Румъния.

Треньорът на Барса Шави реагира като извади Ямал, който до този момент тероризираше защитата на съперника, за да пусне бранителя Иниго Мартинес. И това се оказа момент, в който ПСЖ пое въздух.

Усман Дембеле, бивш играч на каталунците, вкара отново - 1:1 в 40-ата минута, след като го направи и миналата седмица в първия мач. Той бе освиркван през цялото време от домакинските фенове, но отвърна подобаващо с попадението, което задържа в играта парижани. Какво нещо е футболът... Този Дембеле изглеждаше напълно безличен в Барса, особено в Шампионската лига, където имаше два гола за целия си престой в клуба. Сега вкара пак два за седмица, но във вратата на блауграна.

А гостите излязоха пределно мотивирани след почивката и Витиня вкара за 1:2 в 54-ата минута с шут отдалеч. Халфът изравни общия резултат, а вече бе видно, че домакините трудно ще удържат съперника, останали с човек по-малко.

Тимът на треньора Луис Енрике - също "свой" за Барса, легендарен бивш играч и наставник, печелил и Шампионската лига с този клуб, напълно доминираше.

В 61-вата минута Ковач отсъди дузпа за нарушение на Кансело срещу Дембеле, която Килиан Мбапе вкара за 1:3. И ПСЖ вече водеше в общия резултат. А минути по-късно Шави полудя край тъчлинията, риташе пана и предпазни ограждения, след което румънецът изгони и него. Това не помогна на Барса, но просто нервите не издържаха.

На контраатака в последните секунди Мбапе наказа отново домакините - 1:4, но и до тогава всичко изглеждаше решено.

ПСЖ отива на полуфинал, а за каталунците сезонът е пълен провал. Те нямат шанс за титлата в Испания, въпреки че през уикенда иде Ел Класико с Реал.

А след края Шави слезе на терена и продължи скандалите, като искаше обяснение от рефера. Разбира се, от това няма никакъв смисъл. А и неговите решения изглеждаха оправдани. Поне тези, които имаха голяма тежест за крайния изход в мача.