Видяхме стадиона за финала, за първи път "стъпихме" и в най-странната и култова арена, изградена от контейнери. Видяхме и шампиона в действие, а той се оказа гледка, която един ценител на играта би следвало да хареса.

За старт на деня в група С Аржентина загуби с 1:2 от Саудитска Арабия и донесе най-голямата изненада на Мондиал от поне 20 години.

Ако трябва да търсим такъв шок, оценявайки ставките за двата отбора преди мача и статута им в световния футбол, последен подобен би следвало да е Франция - Сенегал 0:1 от 2002-ра, когато "петлите" бяха световен шампион, а африканците - дебютант на такова ниво.

Това бе тежък ден за Лео Меси, който вкара гол от дузпа, но бе далеч, далеч от това, което очаква от него светът. Аржентинският отбор остана "без гориво" в резервоара след почивката, а направи нелошо първо полувреме. Чакат го две възможности за поправка срещу Мексико и Полша.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ ОТ ДЕНЯ В КАТАР>>>

Снимка: Getty images

Този мач се игра на "Лусаил", стадиона за финала. И видяхме най-пълните трибуни дотук на Мондиала - 88 012 зрители изпълниха арената.

Последваха две нулеви ремита, едно в група С (Мексико - Полша) и едно в група D. И двата мача далеч не бяха скучни, а големият момент бе пропуснатата от Роберт Левандовски дузпа за поляците, спасена от Мемо Очоа - големия мексикански герой вече на трети пореден Мондиал.

Явно това не бе денят на звездите, след като видяхме Меси и Левандовски да се провалят...

Но в късния мач от група D нещата се промениха и асът Килиан Мбапе записа гол, асистенция и на моменти огнена игра за Франция срещу Австралия (4:1).

Този 23-годишен феномен очевидно иска да огрее със собствената му светлина и това световно първенство, както го направи и в Русия 2018.