21 мача от Евро 2024 са зад гърба ни, като тенденцията на голове и драми се спази и в ден №8. Видяхме много емоции, както и едно полувреме на скорост 120 км/ч между два от топ отборите на турнира. Видяхме първото 0:0 и първи отбор, който официално отпада без шанс за елиминациите.

Имаше сълзи в очите на целия украински отбор, взел победа с гръб, опрян до стената. "Жълто-сините" обърнаха Словакия от 0:1 до 2:1 и остават в играта за класиране на осминафинал, след като загубиха изненадващо тежко първия си мач от Румъния с 0:3.

Първи след края се разплака голмайсторът на победното попадение Роман Яремчук (снимката горе), а после емоционалните сцени с неговите съотборници пред сектора с украински фенове продължиха дълги минути. Победата, очаквано, бе посветена от селекционера Серхий Ребров на сънародниците му на фронта.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ ДЕНЯ НА ЕВРО 2024>>>

Така в тази група Е нещата се заплетоха сериозно. Словакия, Украйна и Румъния са с по 3 точки, а в събота Белгия може да събере същия актив, ако бие северните ни съседи. И четирите тима ще са с по 3 т. при такъв сценарий.

В Берлин във втория мач за деня Австрия изнесе лекция по агресивен футбол с много преса и динамика, за да победи с 3:1 Полша. И да остане в играта за място на осминафиналите, преди да срещне Нидерландия в последния си мач в групата.

И тук имаше сълзи.

Марко Арнаутович се разплака, след като вкара от дузпа третия гол за австрийците. 35-годишният капитан изобщо можеше да не играе на Евро 2024, бе решил да се откаже от националния преди 3 години, но идването на селекционера Ралф Рангник го разубеди.

А самият Рангник загуби очилата си в радостта след втория гол, когато Кристоф Баумгартнер се хвърли да го прегръща твърде бурно (снимката долу).

Авторът на попадението призна, че на почивката Рангник го е окуражил да стреля по-често, защото е сигурен, че това е неговият ден да отбележи.

"Кристоф ми счупи очилата, но имах два резервни чифта в съблекалнята, така че не е проблем", пошегува се селекционерът на Вундертима.

Полша - Австрия 1:3

Снимка: AP/БТА

За друг славен ветеран - Роберт Левандовски, денят също е емоционален. Но не и позитивен. Полската суперзвезда влезе като резерва, не успя да помогне на своите, а този турнир може да е последният голям за Лева, който ще навърши 36 години през август.

А днес отборът му отпадна от надпреварата. Ремито на Нидерландия и Франция - 0:0 в Лайпциг, означава, че Полша няма как да е на едно от първите три места в групата.

А "лалета" и "петли" направиха първо полувреме - спектакъл, в което голове не паднаха по чудо. Във второто вече властваше играта "на сигурно", въпреки че попадение на Шави Симонс бе отменено по малко спорен начин заради засада.

Следващите мачове в тази група са Нидерландия - Австрия и Франция - Полша на 25 юни.