Кирил Десподов се появи от пейката, за да помогне на своя ПАОК за късен частичен обрат в турнира Лига Европа.

Капитанът на българския национален отбор остана на пейката в домакинството на чешкия Виктория (Пилзен), завършило при резултат 2:2.

Мачът в Солун имаше доста драматичен край, защото до 84-ата минута чехите водеха с два гола и уверено вървяха към победата, но ПАОК възкръсна.

В този момент Десподов вече се появил в игра, след като в 66-ата минута той замени бразилецът Тайсон.

Българският национал бе част от последния ход на надеждата за треньора Разван Луческу, след като през първата част Виктория изненадващо поведе с 2:0 след попадения на Милан Хавел и Матей Видра.

Нещата в началото на втората част отново не потръгнаха за ПАОК и треньорът Луческу извърши четири промени до 66-ата минута, като Кирил Десподов се появи като част от тройна смяна.

Минути по-късно Виктория остана с човек по-малко заради червен картон на Сампсон Дуе, което даде надежди на гърците, че може и да се стигне до обрат, макар и частичен.

Тук дойде важната роля на Десподов, който в 84-ата минута асистира на Тарик Тисудали и резултатът бе намален - 1:2.

Така се стигна додаденото от съдията продължение, когато Абдул Рахман Баба успя да се разпише за 2:2 и така по драматичен начин спаси ПАОК от загубата.

Снимка: АР/БТА