Направилият трансфер от Лудогорец в посока Бразилия Алекс Сантана, се превърна в големия герой за отбора на Атлетико Паранаензе в първия полуфинален мач за Копа Либертадорс.

Паранаензе победи шампиона от последните две издания Палмейрас с 1:0, взимайки минимален аванс преди реванша след седмица.

Именно Алекс Сантана който само преди 20 дни още бе в Разград, вкара единственото попадение за този много ценен успех.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

В 23-ата минута на мача той овладя топката с гръб към вратата в малкото наказателно поле, като се оказа изключително съобразителен и обръщайки се прати топката от няколко метра във вратата.

Изключително важен дебютен гол за халфа, който в последните два сезона бе основна част от състава на Лудогорец.

А емоциите град Куритиба тепърва се нажежаваха, както отива на един бразилски полуфинал в Либертадорес.

Първите по-сериозно страсти дойдоха в 70-ата минута, когато падайки в търсене на нарушение, Уго Моура бутна топката с ръка, което означаваше безспорен втори жълт картон за него.

Реферът обаче съвсем изключи, че футболисрът на Атлетико вече има официално предупреждение и го подмина, преди играчите на Палмейрас да го заобиколят, припомняйки му куриозната грешка, при което той най-накрая вдигна червен картон на Моура.

Малко след това пък видяхме нов червен картон, този път за световният шампион Луиш Фелипе Сколари, който едва бе удържан от своя щаб край тъчлинията.

В претенциите си за нарушение срещу свой играч, легендарният треньор, който в момента предвожда Атлетико Паранаензе, директкно нахлу на терена, крещейки бясно към рефера.

Секунди по-късно той видя картона с червен цвят, което съвсем отприщи гнева му, а неговите помощници и няколко футболисти едва го удържаха да не нахлуе повторно на терена, където сякаш Сколари искаше да потърси директна саморазправа с главния съдия.

Той няма да е на линия за реванша, но пък неговият Атлетико ще влезе с гол преднина и в добра позиция да детронира краля на Южна Америка от последните два сезона.

В другия полуфинал, първата среща от който е тази нощ, съперници са аржентинския Велес и бразилският Фламенго.

Снимка: Getty images