Украйна се класира много драматично за финал в плейофите за място на Европейско първенство, което ще се проведе в Германия това лято.

Играчите на Серхи Ребров направиха много късен обрат, за да победят с 2:1 при гостуването си на Босна и Херцеговина в Зеница.

Домакините поведоха в 56-ата минута с автогол на Микола Матвиенко, но в 85-ата Роман Йеремчук изравни, а в 88-ата звездата на Жирона Артьом Довбик разплака повечето фенове по трибуните.

Така Украйна ще е в директна битка за място на Евро 2024 срещу Исландия в опит да се класира на четвърти пореден еврошампионат.

Исландците изиграха голям мач и победиха при гостуването си на Израел с 4:1.

Еран Захави откри за домакините в 31-ата минута, а после Алберт Гудмундсон (39'), Арнур Траустасон (42') и още два гола на Гудмундсон (83' и 87') донесоха успеха на гостите. Помогнаха още червен карто на Рой Ревиво и изпусната дузпа от Захави.

Полша се класира категорично на финал след домакинска победа с 5:1 над аутсайдера Естония.

Лидерът на Лудогорец Якуб Пьотровски направи голям мач с гол и асистенция, а точни бяха още Премишлав Франковски, Пьотр Зиелински, Себастиан Шимански плюс автогол на Карол Мец. За Естония при резултат 0:5 се разписа Мартин Веткал.

Поляците ще са в директна битка за Евро 2024 срещу Уелс в Кардиф.

"Драконите" се разправиха с Финландия, като победиха с 4:1.

Дейвид Брукс и Нико Уилямс дадоха аванс от два гола преди Теемо Пуки да върне гол за скандинавците преди почивката. Във втората част обаче Бренан Джонсън и Даниел Джеймс донесоха категоричен успех за Уелс.

Третият финал ще противопостави Грузия и Гърция, след като южните ни съседи победиха категорично Казахстан в домакинство - 5:0.

Анастасиос Бакасетас, Димитрос Пелкас, Фотис Йоанидис, Димитрос Курбелис и автогол на Еркин Тапалов оформиха категоричния успех.