Националният отбор по футбол на Грузия е само на една победа от това да се класира на Евро 2024 и съответно първия голям форум в историята си като самостоятелна държава.

В домакински мач тимът на бившия френски национал Вили Саньол победи с 2:0 Люксембург и го извади от сметките.

Двубоят е полуфинал в плейофите за класиране, като Грузия се класира на финал, където ще играе срещу Гърция. Победителят в този поток отива на Евро 2024 в група с Португалия, Турция и Чехия.

Домакините бяха без голямата си звезда Квича Кварацхелия, тъй като нападателят на Наполи изтърпя наказание за натрупани жълти картони.

През първото полувреме те бяха по-добрият отбор и поведоха в 40-ата минута с гол на Буду Зивзивадзе, който се възползва от ужасно изчистена топка на Матиас Олесен.

Люксембург заигра много по-добре в началото на втората част и изглеждаше, че открива резултата в 53-ата минтуа, когато се разписа голямата им звезда Герсон Родригес.

Попадението обаче беше отменено, след като съдията Хосе Санчес Мартинес разгледа с ВАР ситуация от малко по-рано на другата врата. Там Георгес Микаутадзе падна след контакт от Максим Шано пред наказателното поле. Реферът отсъди нарушение и даде директен червен картон на бранителя.

От пряк свободния удар Грузия удари греда, но малко след това в 63-ата минута Зивзивадзе вкара втория си гол след асистенция на Леван Шенгелия.

По същото време се изиграха и няколко приятелски мача в Европа.