Дунав изненадващо победи Септември с 2:1 като гост в мач от 29-ия кръг на Втора лига, който може да има важно значение в битката за промоция в елита.

Два гола от дузпи на Мирослав Будинов до почивката дадоха добър аванс на тима от Русе.

Нападателят, който е бивш играч и на Септември, нямаше никакви проблеми от бялата точка срещу вратаря на домакините.

Те върнаха попадение чрез Мартин Тошев в 53-ата минута, а до края пред втарата на гостите бе страшно - греди, ситуации...

Но изравняване не дойде.

В края имаше и червен картон за Захари Атанасов от Септември, който изпусна нервите си.

Така пет кръга преди края ситуацията на върха във Втора лига е следната:

Спартак (Вн) води с 60 точки, втори е Септември с 57. Марек вече има 53, след като победи по същото време като гост ЦСКА 1948 II с 1:0. Монтана е с 50, а Добруджа има 49.

Първите два отбора влизат директно в efbet лига, а третият играе бараж с 12-ия в крайното класиране в елита. Очертава се Септември да има битка за второто място, вместо да се бори за първото, както щеше да изглежда сигурно при победа днес.

За третата позиция също ще има финален спринт, като още в следващия кръг нещата са изключително интересни:

Марек приема Септември, Спартак е домакин на Монтана, а Дунав, победил днес един от фаворитите, приема Добруджа. Тимът от Русе е на 10-о място с 39 точки, на шест над изпадащите.