Лудогорец записа пети пореден мач без загуба в първенството и си върна преднината на върха в класирането. Шампионите спечелиха с минималното, но достатъчно 1:0 срещу Монтана и взеха четвърта победа в последните си пет шампионатни мача, като така отново се откъснаха на девет точки от втория Локомотив (Пловдив) и се доближиха до поредната си титла.

“Орлите” пропуснаха доста положения, като вратарят на гостите Марио Кирев имаше доста голяма заслуга за това разградчани да не вкарат от игра, отличавайки се с няколко отлични спасявания.

Единственият гол падна в 73-ата минута, когато Клаудиу Кешерю реализира хладнокръвно дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от страна на френския защитник Раян Сенхаджи.

За румънецът това бе гол №15 в общо 19 изиграни мача досега през сезона.