Страхотен мач на Рафа Леао във Флоренция даде важна победа на Милан с 2:1 над домакините от Фиорентина. Мачът от 30-ия кръг в Серия А не бе в преследване на титла, но чисто психологически бе ключов тест за росонерите.

Първо - "Артемио Франки" е едно от най-трудните места за гостуване в италианския футбол през сезона, като само лидерът и почти сигурен шампион Интер спечели там през календарната 2024-а. Второ - Милан трябваше да затвърди отличната си форма на резултати. Това бе шеста поредна победа за отбора във всички турнири.

Леао даде страхотна асистенция с пета на Рубен Лофтъс-Чийк в 47-ата минута за 0:1, но само три минути по-късно домакините изравниха с далечен изстрел на Дънкан.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Пак Рафа се измъкна от отбраната още в центъра, дриблира и вкара майсторски, за да донесе победата в 53-ата минута.

С 65 точки Милан е твърдо втори, а водачът Интер е далеч напред със 76. Но третият Ювентус вече е на "ръка разстояние" с 59, след като е в пълен контраст с росонерите и изживява най-слабата си серия за сезона.

А отстоянието на цели 14 точки от Рома, който държи петото място, реално гарантира на Милан мястото в Шампионската лига и догодина.

Отборът на Пиоли е и в Лига Европа, където го чакат четвъртфинали. А във формата му от последните седмици, никой не би искал да срещне "червено-черните" и в Европа.