Манчестър Юнайтед за пореден път през сезона показа на феновете си, че към момента няма адекватна идея как да печели футболни мачове.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо завършиха 0:0 срещу Валенсия в Шампионска лига, а единствената причина да не загубят, бе че "прилепите" бяха още по-слаби.

"Олд Трафорд", на който личаха куп празни седалки, бързо ще забрави продукцията на 10-ия в Англия и 12-ия в Испания. Бе тих, и с право. От време на време се чуваха освирквания към домакинските играчи. Куп клубни легенди, сред които Дейвид Бекъм и всички от клас 92 присъстваха, но видимо не бяха очаровани.

Двата отбора доказаха защо са на тези позиции. Юнайтед логично имаше преимуществото като домакин, но не направи достатъчно да спечели двубоя. Суперзвездите за пореден мач разхождаха фланелките. Показаха желание, но не и качествата, които безспорно притежават. От Валенсия ще са доволни от резултата, но нищо повече.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Жозе Моуриньо заложи на много офанзивен състав и включи тризъбеца на Ромелу Лукаку, Маркъс Рашфорд и Алексис Санчес. Те обаче потънаха в скуката, за която вина имаше и неубедителният Пол Погба.

Срещата започна на много високо темпо. Първият по-опасен шут отправи Рашфорд в 15-а минута. Изпълнението бе силно, но мина встрани.

В последствие въпросното темпо рядко спадна, а "червените дяволи" поискаха три дузпи през първата част заради игра с ръка. Във всички случаи обаче крайниците бяха прилепени до тялото.

Като цяло футболът не бе на високо ниво, а головите положения - липсваха. В началото на второто полувреме Валенсия малко се посъбуди, но бе потресаващ в завършващата фаза. Последва четвърта претенция за дузпа от Юнайтед след четвърто докосване до ръката. Този път не Езекиел Гарай.

В 62-а минута Пол Погба пробва рефлекса на Нето с удар от пряк свободен, който се оказа в обсега на стража. Четири минути след това Мичи Батшуайи стреля в космоса от непосредствена близост до вратата на Де Хея.

После и Лукаку видя как ударът му е спасен от Нето. Мачът малко се раздвижи след 65-а минута.

До края "червените дяволи" получиха куп свободни удари около наказателното поле, но играчите се редуваха да ги изпълняват възможно най-неефективно. Не такъв обаче бе случаят в 86-а минута, когато Рашфорд от малък ъгъл закачи горната греда със силния си шут.

Това бе последното по-интересно действие в мача, който ще бъде забравен и от най-страстните фенове и статистици. Юнайтед е с четири точки на второто място в групата, а Валенсия е на третото с една точка.

Гледайте мачовете от Шампионска лига в каналите на A1.