ЦСКА (Москва) сътвори голямата сензация в групите на Шампионска лига.

Московчани победиха носителят на трофея в последните 3 сезона - Реал (Мадрид), с минималното 1:0 пред пълните трибуни на "Лужники" в руската столица.

Решителен за успеха се оказа ранният гол на Никола Влашич, паднал след само 2 минути игра.

Гостите от Мадрид бяха без някои от основните си играчи. Те така и не стигнаха до гол във вратата на Акинфеев, а на три пъти бяха спирани и от гредите.

Това само затвърди традиция, че Москва е ужасяващо място за Реал, който е спечелил само един от деветте си мача в града.

Началото на мача бе мечтано за руснаците, които успяха да отбележат още във 2-ата миунта.

Тони Кроос направи грешно подаване назад, a бързият Никола Влашия успя да се добере до топката. 20-годишният хърватин финтира Варан и с техничен удар пусна топката покрай Кейлор Навас за 1:0.

Снимка: АР/БТА

Реал имаше нужда от време, за да се отърси от шока, но постепенно започна да контролира развоя на срещата.

Испанците имаха тотално надмощие във владението на топката, а гредата на два пъти спаси московчани.

Първо шут на Каземиро по земя се отби от страничния стълб, а малко по-късно топката бе центрирана към Карим Бензема, но ударът му с глава срещна напречната греда.

До края на полувремето Кралския клуб продължаваше да търси изравнителен гол, но така и не успяваше да застраши вратата на Акинфеев.

Втората част не се различаваше особено от първата. Играчите в бяло владееха топката, но това рядко водеше до опасни удари.

От своя страна играчите на ЦСКА опитваха опасни контраатаки чрез бързите си флангови играчи, но също без успех.

30 минути преди края на срещата в игра се появи игра №1 на ФИФА за годината - Лука Модрич.

Появяването на хърватина определено се отрази положително на играта на испанците, но гол отново не падна. Чудесна възможност се откри пред Мариано Диас, но ударът му с глава срещна гредата за трети път.

Така след два мача в група "G", ЦСКА изненадващо е водач в групата с 4 точки. Реал и Рома са с по 3, а последната позиция е за чешкия първенец Виктория (Пилзен), който има една точка. В другия мач от групата Рома разгроми Виктория с 5:0.

Гледайте мачовете от Шампионска лига в каналите на A1.